#1 2011-01-21 22:54:31

 mr990

[WH]

Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 15
Punktów :   

Death Knight - podstawy

Całkowity revamp poradnika, teraz tylko pod PvE - na PvP znajde czas później.

Jako iż kolega Devizz opisał już jak się gra w Blood PvE to ja powiem conieco o Unholy PvE.
Wszystko oczywiście pod patch 3.3.5a.

Unholy PvE DPS

Build:
Są dwa do wyboru, Unholy+Blood lub Unholy+Frost(nazywany shadowfrostem, przynajmniej przezemnie i kolegów ;P).
Co do Unholy Blood to build wygląda mniej więcej tak:
http://www.wowhead.com/talent#jfVMVZ...dg0zx0uIqo:Lbp
Lecz ja osobicie preferuje ShadowFrost, imho robi się w nim dużo, dużo więcej DPSu.
http://www.wowhead.com/talent#jZG0xx...cdg0zx0uIqo:Lb
Trzecim glyphem może być 'of Dieaese' lub 'of Icy Touch' (ktoś mi mówił że pod Icy Touch może być dobry, ale jakoś w to wątpie) ewentualnie pod Scourge Strike (w to też wątpie, kolega gra na globalu więc się go nie czepiam i jego teorii ^^.)

Rotacja:
Oczywiście zawsze zapuszczamy naszego ghoula - bez niego tracimy sporo DPS'u (nawet jakieś 20-27% naszego DPS).
A rotacja - no jak rotacja, czyli normalka:
Plague Strike -> Icy Touch -> Blood Strike -> Blood Strike -> Scourge Strike -> potem zamiast PS i IT wystarczy Pestilence -> gdy runy na CD są to HoW -> Death Coil spam aż się Runic Power skończy i powtarzamy.

Gear i gemy.
Jeżeli chodzi o gear i gemy - nie potrzebujemy zbyt wiele ARP, nasze doty same w sobie ingorują armor. tak samo jak shadow damage z SS. Bardziej stawiamy na STR. Czyli w gemach oczywiście stackujemy jak najwięcej STR. Jeżeli raidujemy end-gaming to perełka +10 all stats (każdy wie chyba, że też jakieś 2x purple gemy, żeby wszedł bonus od meta gem'a) i meta gem +21 agi +3% critical damage lub +21 critical strike rating i +3% critical dmg. A jaka różnica pomiędzy tymi dwoma meta gemami? To, że do jednego potrzebujemy 2x blue czyli jeden gem by musiał mieć u nas 10 str 15 stamina (bo za 2nd blue gem robi nam perełka ) a meta pod agility potrzebuje 1x red (mamy full gear pod str, czyli same red gemy) 1x blue (perełka) i 1x yellow - a za yellow możemy wrzucić pomarańczowy 10 str i 10 crit lub 10 str 10 hit zależy komu czego brakuje - i się bardziej opłaci wg. mnie.
Jeżeli chodzi o sam gear, i raidujemy end-gaming raidy czyli ICC i RS, to nie bójmy się rollować o Deathbringer Will - ten trinket może jest pod ARP ale ma ciekawe bonusy które napewno zwiększą nam dużo DPS. A tak to DBW w połączeniu z Death Choice ( a jeśli nie mamy to Tiny Abomination in Jar ) daje niezłą mieszanke ^^.

Profesje:
Imo. niektórzy myślą że profki nie mają znaczenia, ale ja myśle że mają.

Dla DK w shadowfroście polecam JC i Enginnering. Z JC mamy ciekawe gemy po 34 str, a z engi kilka przydatnych bonusów typu 340 haste co minute, Frag Belt ( który nie daje GCD i możemy walić go w biegu, co czasami zwiększa nam dps bardzo lekko, ale zawsze zwiększa ) i kochane rocket boot'sy które nie raz się wam przydadzą ( patrz: Bonestorm Marrowgara, Remorless Winter u Lich Kinga, Air Phase Sindragosy itd. )

Cooldown'y
To też ważne, żeby nie zmarnować swoich CD w zły sposób żeby tylko lekko powiększyć swój DPS a jak można o dużo, dużo więcej go powiększyć ^^.

Zawsze odpalamy się na full, gdy dostajemy Bloodlust ( no poza rękawiczkami z enginnering, bo mają tylko 1 min cooldown - je zawsze możemy walić gdy możemy ). Ale też nie tak byle jak odpalamy - napewno dokańczamy rotacje, dobijamy w jakiś sposób do 60 RP i wtedy gargoyle wyrzucamy, i gdy wszystkie runy są na cooldownie, i doty odświeżone na targecie - walimy Empowered Runic Weapon - wtedy możemy walnąć dodatkowe 2x SS i 2x BS, ja tak zawsze robie i wyciskam dodatkowy 1-3k DPS przez te 40 sekund, ale zawsze coś.

Frost PvE DPS

Na wstęp powiem, że mało grałem PvE we frost, i to było tylko na privie, więc poradnik może być niedokładny.

Build
Chyba każdy kto będzie chciał grać DPS we Frost wybierze FrostUnholy.
http://www.wowhead.com/talent#jZG0ex...uzAofM0hxc:ska
Glyphy pod Frost Strike, Obli i Icy Touch dają największy imho burst.

Rotacja
Tutaj się troche różni od innych.
Plague Strike -> Icy Touch -> Obli -> Blood Strike -> Blood Strike -> HoW -> spam Frost Strike
Do tego musimy patrzeć na buffy, wtedy nasza rotacja się może troche zmienić.
Jeżeli wchodzi nam Killing Machine, musimy patrzeć też na CD frost runy i czy Dieaese z Icy toucha nadal się trzyma czy trzeba odnawiać, bo Killing Machine daje największy burst dla Icy Toucha, i dlatego powinno sie go używać z IT, ale jak niedawno dopiero użyliśmy Icy Toucha to zostawiamy KM dla Frost Strike. Killing Machine wchodzi często więc nie ma problemu. Przy Rime zawsze czekamy do KM, bo nie ładnie jest zużyć darmowy Howling Blast i do tego żeby nie critnął. A tak to się całkowicie nie opłaca używać HB jeśli ma zużyć nasze runy.

Gear i Gemy, Profesje
Wszystko tak samo jak w Unholy, stack STR... Niektórzy dają w haste ale imho to EPIC FAIL gdyż z samego Icy Talons i Imp. Icy Talons mamy 25% attack speeda więcej więc..
Gear pod SP też odpada, nikt owego nie używa teraz ^^.

Cooldowny
Sam frost nie ma jakoś dużo CD poza Unbreakable Armor. I też ważne żeby go użyć gdy mamy Death Rune, a nie na czystej Frost Runie. Ma tylko 1 min CD więc używamy kiedy chcemy. ERW pozostaje tak samo jak w przypadku Unholy.


Bonus! Czyli, How To Survive on a Raid!
Wiadomo, że gra DK nie polega na prostym biciu bossa z rotacji, zdarza się wiele przypadków, że popełniamy jakiś błąd i dostajemy imba DMG. I tu też kilka rzeczy powiem. Jeżeli widzimy że nie uciekniemy przed jakimś spellem bossa, niezwłocznie przed końcem jego casta musimy użyć AMB(Anti-Magic Barrier), gdy użyjemy po castcie może być już za późno. Ale też pamiętajmy, że czasami healerzy też mogą zawodzić, i gdy giniemy, nie bójmy poświęcic się ghoula (we Frost i Blood to napewno nie bójcie się go poświęcać) gdyż w Unholy ma tylko 30 sekund cooldown'u, czyli luz. Jeżeli jest przypadek mocnego meele AoE albo coś w tym przypadku, a jesteśmy we frost to spokojnie możemy odpalić Unbreakable Armor, a nawet Frost Presence żeby nie zginąć odrazu. DK ma dużo defensywnych CD bez odpowiednich talentów i należy pamiętać, że owe zawsze możemy użyć.
Ale też, pamiętajmy, że jesteśmy plate'rami. I jeśli np. jakiś "słabszy" add bije naszego healera albo coś w ten deseń, a nasz Tank ma CD na taunt czy coś ala to, spokojnie używamy Death Gripa lub Dark Command, przerzucamy się na Frost Presence, i prosimy o pomoc na TSie/Vencie żeby pomogli Ci go ubić, w takim przypadku zazwyczaj Heal przeżyje, a jeśli owy DK by zginął nie była by to wielka strata, bo jeśli to byłby 10 m. to strata 1 healera to zazwyczaj wipe. Ale DK ma małe szanse zginąc vs. addom. No teraz spokojnie już wiecie jak bić DPS, i jak przeżyć.


Pomogłem ? Dostałeś odpowiedź która Ci pomogła ? Kliknij po prawej stronie przy moim poście +

Sens mojego życia polega na wyrywaniu jak największej ilości lachonów, jak najczęstszym szpanowaniu, je.baniu swoich wrogów oraz strzeżeniu się siary. Moimi wrogami są : metale, punki , kujony , pedały i wszyscy ludzie, którzy mają większy iloraz inteligencji, niż ja, czyli każdy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Kutno Leszno szamba zbiorniki barwniak czerwonobrzuchy z jakimi rybami klej do luster wrocław zaproszenia-slubne-wzory.eu